При відповідальному підході до лікування зубів є шанс на збереження здоров'я порожнини та рота на тривалий час. Звісно, трапляються нещасні випадки, коли зуб вибивається, розколюється чи ламається. Тоді позаплановий візит буде обов'язковим. Однак якщо відповідально підійдеш до лікування зубів, одночасно дотримуючись правильної здорової дієти, то болючі відчуття на прийомі у стоматолога буде рідкість.

 

Планування лікування зубів або як ефективно захиститися від втрати зубів


На багатьох заходах дуже важливу роль відіграє правильна послідовність виконання окремих етапів. Те ж саме і з турботою та гігієною порожнини рота. Звичайно, ви можете зосередитися тільки на чищенні зубною щіткою та зубною ниткою і на цьому закінчити. Однак цього не буде достатньо для ретельного очищення зубів і запобігання зубному нальоту та утворення зубного каменю. Очистити зубні відкладення можна лише у кабінеті у стоматолога. Тому, незалежно від поточного стану ваших зубів, можна будь-коли включити планове стоматологічне лікування до списку своїх здорових звичок.

 

Контрольний візит із оглядом порожнини рота


На контрольний візит можна записатися незалежно від того, чи щось погане в порожнині рота чи нічого подібного не відчуваєте. Це відмінний спосіб перевірити, чи є якісь пошкодження на зубах та яснах з моменту вашого останнього відвідування. Рекомендується відвідувати стоматолога на контрольний візит приблизно раз на півроку. І навіть при щоденному правильному чищенні зубів деякі проблеми зі здоров'ям можуть виникати в результаті хвороб або падіння імунітету, що теж немало важливо.
Оглядаючи порожнину рота, стоматолог перевірить наявність карієсу, нальоту, каменю, а також запалення ясен та щік. Якщо це ваш перший візит, він також виявить відсутні зуби, які підходять для протезування. А також зуби, що вимагають ендодонтичного лікування чи хірургічного втручання. Це дуже важлива інформація, на якій ґрунтується план лікування та відновлення здоров'я порожнини рота.

 

Професійне чищення зубів


У разі виявлення зубного каменю, нальоту та зміни кольору зубів необхідно зробити професійне чищення зубів. Насамперед проводиться ультразвукове чищення, повітряно-абразивне чищення та закінчується вся процедура фторуванням. Таким чином, лікар захистить ваші зуби і зробить вашу емаль більш стійкою до шкідливих кислот та бактерій. Фторид, що поступово вивільняється, створить на зубах бар'єр, який запобіжить утворенню зубного нальоту.

 

Ясна


Захворювання порожнини рота – це не лише карієс. Через погану гігієну може виникнути запалення ясен, що найчастіше призводить до пародонтиту. Якщо не лікувати це може призвести до розхитування та втрати зубів. Що б не допустити розвитку хвороби, варто звертати увагу на перші симптоми. Як тільки вони з'являються, слід записати прийом до стоматолога-пародонтолога.

 

Прикус


До руйнування зубів також може призвести неправильний прикус. В цьому випадку необхідно буде записатися на прийом до ортодонту. Він точно діагностує вашу проблему та призначить відповідне лікування. В даний час на ринку надано кілька видів ортодонтичних апаратів і лікар напевно підбере той, який допоможе виправити прикус і покращити естетику вашої усмішки.
Як видно на кожному етапі усвідомленого та грамотного планованого лікування, можна знайти ефективне вирішення поточної проблеми. Важливо, щоб усе проходило під наглядом вашого лікаря-стоматолога.