Якщо Ви обрали брекети, це гарний вибір та гарна інвестиція у Ваше здоров'я. Не тільки тому, що зуби стануть рівнішими, а й тому, що рівність зубів забезпечить менший ризик карієсу, захворювань ясен, розладів СНЩС та захворювань кісткової тканини. Щоб брекети виконували ідеально свою роботу, Вам слід дотримуватись двох основних правил: дотримуватися рекомендацій ортодонта (не налаштовувати брекети самостійно, не знімати їх, стежити за раціоном) та правильно очищати конструкцію. Саме про друге буде сьогоднішня стаття.

Індивідуальна гігієна ротової порожнини для пацієнтів з брекетамиПоки Ви не почали носити брекети, Ви не помічаєте, яка насправді легка та зручна гігієна ротової порожнини – з брекетами зубна нитка застрягає або рветься, зубна щітка зісковзує, Ви повинні займатися додатковим чищенням деталей керамічних брекетів. Недотримання гігієни під час носіння брекетів загрожує появою карієсу та запалення ясен, а ці захворювання можуть відкласти виправлення зубів на деякий час, що лише затримає загальний термін лікування.

Гарне чищення також може стати причиною білизни ваших зубів: якщо ви не будете чистити зуби регулярно, в день, коли ви знімете брекети, ви помітите білі сліди на зубах від брекетів. Це означатиме, що навколо брекетів відбулася демінералізація емалі внаслідок незадовільної гігієни.

Навчитися додаткової гігієни рота з металевими брекетами не так вже й складно – основні інструменти та рекомендації Ви отримаєте прямо на консультації у ортодонту. Ось основні з них.

Крок 1: Ознайомлення з новими предметами гігієниНа першій консультації у стоматології, Ваш ортодонт розповість про основний набір для чищення брекетів, а саме ортодонтична щітка, монопучкова щітка, зубна нитка, зубний йоржик.

Ортодонтична щітка для брекетів, наприклад, модель Curaprux Ultra Soft Ortho використовується для чищення між пазами, замочками та під дугою. Її форма дозволяє очистити накопичення їжі навіть у найдрібніших деталях ортодонтичної конструкції. Крім цієї щітки, ми рекомендуємо придбати монопучкову щітку, наприклад TePe Compact Tuft. З її допомогою Ви легко очистите важкодоступні місця. Якщо з якихось причин щітка ламається або втрачається, її можна придбати онлайн.

Для чищення брекетів ортодонт підбере міцнішу зубну нитку, що не рветься при контакті з брекетами. Одним із таких видів є воскова зубна нитка. Що стосується засобів для міжзубних проміжків – ортодонт порекомендує звернути увагу на йоржиці Curaprox, що відрізняються великою різноманітністю розмірної сітки самих йоржиків.

Крок 2: Чищення зубною щіткою для брекетівСпершу починайте очищення брекетів спеціальною щіткою. Першими для очищення йдуть передні верхні та нижні зуби, потім – бічні та задні. Користуйтеся дзеркалом, щоб переконатися, що ви вичистили всі залишки їжі. Важкодоступні місця слід очистити монопучковою щіткою. Чищення зубною щіткою має відбуватися щоразу після їди.

Крок 3: Чищення зубною ниткою та йоржикамиПісля пройдіть зубною ниткою по всіх доступних місцях. Для очищення міжзубних проміжків під дугою використовуйте йоржики.

Крок 4: Перевірка якості очищенняВізьміть дзеркальце, щоб оцінити якість очищення за зубами та з боків. Якщо ви помітили недоочищені місця, повторіть очищення. Це педантична робота і вона може Вас втомлювати. Пам'ятайте, що результат Вашої посмішки буде залежати від щоденного зусилля – дискомфорт на 1-2 роки перетвориться на прекрасну усмішку на все життя, тому зусилля варті того!